Вагітність 17, 18, 19, 20 тижнів

вагітність 17 тижнів, вагітність 18 тижнів, вагітність 19 тижнів, вагітність 20 тижнів Із закінченням п'ятого місяця завершується перша половина вагітності, з чим Ви можете себе привітати. Адже працювати вашому організму довелося ох як багато: весь цей час відбувалася не тільки емоційна, але і фізична перебудова.

Що відбувається з малюком

Ріст плоду продовжується. На 18 тижні він важить близько 230 г, до кінця місяця - близько 340 г, а його довжина приблизно 25 см. Якщо росте дівчинка, то до цього терміну у неї в яєчниках вже утворюються примітивні яйцеклітини - фактично, ваші майбутні онуки і онучки.

Сформувалися зачатки постійних зубів, які розташовуються глибше зачатків молочних, а також фаланги пальців рук і ніг. На подушечках пальців вже з'явився індивідуальний візерунок, який відрізняє одну людську істоту від іншої.

З пушкових волосинок і клітин шкіри формується пологове мастило. Воно являє собою речовину біло-кремового кольору і покриває складки і деякі ділянки тіла малюка. Його призначення - захищати шкіру вашого малюка. Іноді це змащення зберігається аж до самих пологів, в цьому випадку його витирають стерильними серветками під час первинного туалету новонародженого.

А малюк, до речі, став вже зовсім великим. Він часто і досить активно нагадує мамі про своє існування. Навчився смоктати і ковтати навколоплідні води. У нього трохи відкриваються очі! Так що тепер за вами, шановна майбутня матуся, встановлюється невсипущий контроль. Пам'ятайте про це, і не робіть необдуманих вчинків.

Малюк потихеньку вчиться користуватися всім, що у нього є. Так, наприклад, він вже здатний реагувати на гучні зовнішні шуми. Тому саме час зайнятися естетичним вихованням спадкоємця або спадкоємиці. Колискові пісеньки, казки та просто слова, звернені до дитини, мають звучати у виконанні не тільки мами, але й тата.

Якщо голос батька відкладеться в пам'яті малюка ще до народження, проблему «батьків і дітей» можна буде вважати частково вирішеним - у всякому разі, взаєморозуміння та довіри з боку дитини істотно зросте.

Що відбувається з мамою

вагітність 17 тижнів, вагітність 18 тижнів, вагітність 19 тижнів, вагітність 20 тижнів Зміни торкнулися практично всіх систем вашого організму, а навантаження на основні органи значно зросли. Організм посилено нарощує об'єм циркулюючої крові (він збільшився майже на 500 мл, а до кінця вагітності крові має стати більше на цілий літр). Це потрібно для забезпечення достатньою кількістю кисню не тільки мами, але і малюка. А щоб прокачувати таку кількість крові, необхідні додаткові зусилля серцевого м'яза. Ось чому насосна функція серця зростає на 20%.

Істотно змінилися і показники складу крові. За збільшеного об'єму плазми в порівнянні з масою еритроцитів, у вас може спостерігатися анемія (падіння рівня гемоглобіну) або підвищений рівень лейкоцитів. Втім, ці зміни обумовлені розвитком плоду і нічим більше, тому, якщо ви прекрасно себе почуваєте, то турбуватися нема про що.

До 20 тижня матка піднімається вище, і ваш живіт починає потроху виступати вперед. Тепер це явище буде наростати разом з терміном вагітності, і головною проблемою стануть труднощі з диханням. Внутрішні органи черевної порожнини підтискають діафрагму вгору, тим самим трохи обмежуючи вільні рухи легенів.

Це не дуже приємне відчуття ви будите відчувати до тих пір, поки плід не опуститься глибше в малий таз, що при першій вагітності зазвичай трапляється за декілька тижнів до пологів, а при наступних - безпосередньо перед пологами.

Ваш пульс становить в середньому 80-90 ударів на хвилину; артеріальний тиск трохи підвищився. Може посилитися потовиділення і вагінальна секреція (виділення зі статевих шляхів) як наслідок більшої, ніж зазвичай, кількості рідини в організмі. Це явище неважко відрегулювати за допомогою гігієнічних засобів, і ніякої потенційної небезпеки вони не представляють.

Можливі небезпеки п'ятого місяця

Чудові «канікули» в середині вагітності призначені, на жаль, не для всіх. Якщо ви вирішили стати мамою відразу після невдалих пологів, викидня, якщо мали перед цією вагітністю кілька абортів або лікар визначив у вас «дитячу» матку - остерігайтеся. Намагайтеся більше лежати, виконуйте тільки найлегшу хатню роботу.

Однією з причин викидня може стати так звана істміко-цервікальна недостатність шийки матки. Справа в тому, що шийка матки утворена в основному волокнистою сполучною тканиною. Щільна мускулатура складає близько 15% маси шийки матки. На висоті внутрішнього зіву кількість м'язової тканини досягає 30%, вона концентрується і грає роль сфінктера - замочка або дверцяти.

До поломки цього замочка можуть призвести пошкодження м'язової системи, гормональні порушення. Найбільш часта причина - недавнє вискоблювання порожнини матки, розриви шийки при пологах. Таким чином, якщо ви зовсім недавно побували в гінекологічній клініці, вважати шийку матки абсолютно «надійною» не доводиться, оскільки в ній з'являється рубцева тканина, яка не може грати роль сфінктера.

Дверцята матки залишаються прочиненими, і у міру зростання вагітності плодовий міхур випинається в розширений цервікальний канал, його оболонки інфікуються, і відбувається викидень. При будь-якому нездужанні на цьому терміні, а вже тим більше при підвищеній температурі, болях внизу живота або виділеннях з піхви обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Багато жінок в цей період відчувають часте і хворобливе сечовипускання, болі в попереку, лихоманку, слабість. Справа не в тому, що ви промочили ноги або посиділи на траві. Велика матка - а вона до цього часу перебуває на висоті 20 см від лонної кістки - здавлює сечовий міхур і устя сечоводів.

Застій сечі, і неповне спорожнення ниркових мисок створюють умови для розвитку інфекції. Розвивається бактеріурія і може виникнути пієлонефрит вагітних. При будь-якій підозрі на пієлонефрит негайно звертайтеся до лікаря, тому що це захворювання небезпечне не тільки для вас, але й для подальшого росту і розвитку плоду.

Нові відчуття

  • вагітність 17 тижнів, вагітність 18 тижнів, вагітність 19 тижнів, вагітність 20 тижнів З сосків, ймовірно, вже виділяється жовтувата напівпрозора рідина - молозиво. Витирайте її серветкою. Ні в якому разі не намагайтеся видавлювати.
  • Незручність доставляють такі явища, як рясні виділення з піхви і кровоточивість ясен.
  • Суглоби та зв'язки розслаблені, тому не виключені болі в попереку та інших місцях.

Поради майбутній мамі

Зараз можна спокійно насолоджуватися життям - довго гуляти, займатися фізичними вправами, навіть дозволити собі невелику подорож - у гості до родичів чи пізнавальну екскурсію. Сприймайте цей період як «канікули» - адже зовсім скоро здійснювати подібні вояжі буде фізично не під силу.

Сон і відпочинок у положенні лежачи може доставляти вам деякі незручності, оскільки матка росте і вимагає все більше місця в черевній порожнині. Спробуйте знайти оптимальне положення, підкладаючи подушки під ноги, під грудну клітку і т.д. Дайте волю своїй фантазії - тільки це дозволить вам спорудити найбільш ефективну конструкцію з «підручних засобів».

Можете виконувати нахили і обертання тазом перед тим, як прийняти горизонтальне положення. Не забувайте частіше мочитися - переповнений сечовий міхур лише підсилює відчуття дискомфорту.

Якщо ви ще не думали, як фізично і психологічно підготуватися до пологів, саме час зайнятися цим. Зараз немає недоліку в курсах для майбутніх мам, але якщо ви про них не чули, неодмінно поцікавтеся у свого гінеколога.

Статистичні дослідження, проведені в Росії, США, Японії, однозначно свідчать, що вагітні жінки, які пройшли курс такої підготовки, мають набагато менше ускладнень під час пологів. Тому поставтеся до вибору курсів з усією серйозністю і постарайтеся не пропускати заняття без поважної причини.

У цей час можлива поява перших розтяжок на шкірі. Вони виникають в результаті порушення діяльності клітин шкіри, які виробляють колаген, а також через надмірне і швидке зростання натягу шкіри в зонах найбільшого розтягування клітин, а саме - на стегнах, животі, сідницях і грудях.

Розтяжки відносяться до розряду проблем, які легше запобігти, ніж потім боротися з ними. Починайте користуватися спеціальними засобами.


Джерело: missfit.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар